BiH – Grčka 0:0

Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Grčke odigrale su sinoć meč bez pobjednika i bez golova u okviru kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Remijem na Bilinom polju Grci su zadržali bod prednosti nad našom selekcijom, kojoj u preostale četiri utakmice slijedi grčevita borba za drugo mjesto i plasman u baraž.

Susret je protekao u blagoj inicijativi bh. reprezentacije, koja je pogotovo u završnici napravila nekoliko dobrih prilika, ali je junak grčkog tima bio golman Karnezis, koji je u nekoliko navrata čudesno odbranio svoj gol. Grci su osam minuta prije kraja imali najbolju šansu na utakmici kada je nakon brze kontre iz čiste situacije čitav gol promašio Mantolas.

Susret je obilježila i gruba igra grčkih nogometaša što je rezultirala povredama Lulića i Šunjića. Lulić je u 21. minuti zadobio prijelom jagodične kosti i sinoć je operisan u Kantonalnoj bolnici Zenica. Njegovo stanje je stabilno i osjeća se dobro a prema prvim procjenama oporavak će trajati tri sedmice. Dobra vijest je da Šunjić nije teže povrijeđen nakon što je sinoć dobio udarce u koljeno i glavu.

Treba reči da su na kraju susreta uslijedile i nemile scene. Sve je počelo od koškanja saigrača iz Rome Džeke i Manolasa, što je eskaliralo i fizičkim sukobom između pojedinih igrača i članova stručnih štabova. Najgore je prošao Yannis Giannoitas koji je nakon udarca Baždarevićevog pomoćnika Stephana Giillia ostao bez dva zuba. Zatim su se i grčki navijači sukobili s pripadnicima snaga bezbjednosti. Situacija je stavljena ubrzo pod kontrolu, ali za očekivati je sankcije FIFA-e.

Inače u našoj grupi Belgija je pobijedila na gostovanju Estoniju i napravila veliki korak ka osvajanju prvog mjesta u grupi i direktnom plasmanu na Svjetsko prvenstvo. Kipar je također u gostima bio bolji od Gibraltara 2:1.