Evropa Liga: Poznati polufinalisti

Manchester United je na Old Traffordu nakon produžetaka pobijedio Anderlecht 2:1 nakon što je prvi susret završio rezultatom 1:1.

Schalke je u Gelsenkirchenu nakon produžetaka pobijedio Ajax 3:2, što Nijemcima nije bilo dovoljno jer su Nizozemci u prvom susretu slavili 2:0. Schalke je nakon 90 minuta vodio 2:0, u produžetku su povisili na 3:0, ali su onda dopustili Ajaxu da ima zabije dva gola i to s igračem manje.

Produžetak se igrao i u Istanbulu, gdje je Bešiktaš pobijedio Lyon rezultatom 2:1. U dodatnih 30 minuta nije bilo golova pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca, a na kraju su uspješniji bili Francuzi.

Jedina utakmica bez produžetaka bila je ona u Genku, gdje je istoimeni domaćin odigrao 1:1 sa Celtom, a prolaz u polufinale izborila je španjolska momčad zahvaljujući pobjedi 3:2 iz prvog susreta.

Ždrijeb polufinalnih parova obavit će se u Nyonu, u petak, u 13 sati.

Prve utakmice polufinala na rasporedu su 4. maja, a uzvrati su 11. maja.

Finalna utakmica Europske lige je 24. maja na stadionu Friends Arena u Stockholmu.