Real Madrid odbranio titulu prvaka Evrope

Nogometaši Real Madrida odbranili su naslov prvaka Evrope, nakon što su sinoć u Cardiffu u finalu Lige prvaka savladali Juventus sa 4:1 (1:1).

Real je u vodstvo doveo Cristiano Ronaldo u 20. minuti, ali je sedam minuta kasnije rezultat poravnao Mario Mandžukić.

U drugom poluvremenu Real je pojačao tempo i potpuno dominirao na terenu, a do novog vodstva došao je u 61. minuti golom Casemira. Ronaldo je svojim drugim golom u 64. minuti udvostručio prednost Reala, a konačan rezultat 4:1 postavio je Asensio u 90. minuti.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Juventusa Miralem Pjanić igrao je do 71. minute kada je morao napustiti teren zbog povrede.

Real je ovom pobjedom postao prvi klub koji je odbranio titulu u ovom formatu Lige prvaka.