Zilkić potopio Sarajevo! Sloboda slavila sa 3:0!

Sjajnom igrom cijelog tima Sloboda je u posljednjem 22. kolu Premijer lige BiH deklasirala Sarajevo sa 3:0 prekinuvši seriju ekipe Mehmeda Janjoša od osam uzastopnih prvenstvenih pobjeda. Junak utakmice bio je Almedin Zilkić koji je u svom debiju pred domaćim navijačima potopio velikog rivala.

U 41. minuti Zilkić je sjajnom fintom slomio Sarića i natjerao Mihojevića da u svom šesnatesrcu igra rukom. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Zec.

Tri minute drugog poluvremena bile su dovoljne da Tuzlaci udvostruče svoju prednost. Škahić je sjajno iznio loptu iz svog šesnaesterca uposlio Zilkića čiji šut brani Pavlović, ali odbijenu loptu u mrežu šalje Tandir za 2:0.

Tačku na svoj debi i snova Zilkić je stavio u 66. minuti kada je majstorski savladao Pavlovića za konačnih Sloboda - Sarajevo 3:0.

Sada slijedi reprezentativna pauza nakon koje će početi Liga za prvaka i Liga za opstanak.

Rezultati 22. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na poluvremenu:

Sloboda - Sarajevo 3:0
Željezničar - Radnik 2:0
Zrinjski - Metalleghe 0:2
Čelik - Mladost 2:2
Široki Brijeg - Olimpik 0:0
Vitez - Krupa 0:0