21 medalja plivača Zmaj Alpamma na Ljetnom prvenstvu BiH

U Sarajevu je proteklog vikenda održano Ljetno državno prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju. Nastupila su 22 plivačka kluba sa 290 plivačice i plivača iz cijele Bosne i Hercegovine.

Za Plivački klub ”Zmaj-Alpamm” na ovom prvenstvu je nastupilo 11 takmičara (3 djevojčice i 8 dječaka): Ema Jahić, Zerina Vrabac, Asja Zolotić, Emir Jusičić, Faris Škahić, Kenan Dračić, Aldin Numanović, Hamza Mehmedović, Hadi Ćurtović, Danis Karahodža i Dani Pirić.

Plivači ovog kluba su osvojili ukupno 21 medalja (2 zlatne, 5 srebrnih i 9 bronzanih):

Kenan Dračić (‘06) u kategoriji kadeti (dječaci 13 – 14 godina) je dvostruki državni prvak u disciplinama 400 metara mješovito i 200 metara delfin. Kenan je osvojio i 3 srebrne medalje u disciplinama 200 metara slobodno, 200 metara mješovito i 1500 metara slobodno, te tri bronzane u disciplinama 50 metara delfin, 400 metara slobono i 800 metara slobodno. U apsolutnoj (seniorskoj) kategoriji u disciplini 400 metara mješovito osvojio je bronzanu medalju.

Zerina Vrabac (‘10) u kategoriji mlađe kadetkinje (djevojčice 10 godina i mlađe) je dvostruka državna prvakinja u disciplinama 50 i 10 metara delfin. Zerina je osvojila i srebrnu medalju u disciplini 200 metara mješovito, te dvije bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 metara prsno.

Asja Zolotić (‘05) u kategoriji mlađe juniorke (djevojčice 13 – 14 godina) državna je prvakinja u disciplini 1500 metara slobodno. U disciplini 400 metara slobodno Asja je osvojila srebrnu medalju.

Dani Pirić (‘08) je u kategoriji mlađi kadeti (dječaci 12 godina i mlađi) osvojio tri bronzane medalje u disciplinama 50, 100 i 200 metara slobodno.

Faris Škahić (‘04) je u kategoriji mlađi juniori (dječaci 15 – 16 godina) osvojio srebrnu medalju u disciplini 200 metara delfin.

Emir Jusičić (‘03) je u kategoriji mlađi juniori (dječaci 15 – 16 godina) osvojio bronzanu medalju u disciplini 100 metara slobodno.