Atletika: Hajrudin Vejzović i Omar Džanić pobjednici na „6. Međunarodnom atletskom mitingu – Novi Grad 2021“.

Na “6. Međunarodnom atletskom mitingu – Novi Grad 2021” u Sarajevu atletičari AK “Sloboda- Tehnograd” osvojili su 4 medalje. Hajrudin Vejzović je pobijedio u trci na 100 metara sa rezultatom 10:72, dok je Omar Džanić osvojio zlatnu medalju u skoku u dalj preskočivši daljinu od 6,28 m. Drugu medalju na ovom mitingu Džanić je osvojio u trci na 100 m osvojivši treće mjesto. U trci na 3000 m Adi Nurkanović zauzeo je drugo mjesto sa rezultatom 9:23,25. Na Mitingu su još nastupili  Bakir Musić koji je u trci na 400 m istrčao lični rekord u vremenu 54:39, Ema Mešković koja je nastupila u trci na 400 m i skoku u dalj i Elma Hasanbašić koja je istrčala lični rekord u trci na 1500 m sa rezultatom 5:30.00. Benjamin Mijatović je trčao finale na 100 m. Atletsku reprezentaciju BiH u srijedu očekuje Timsko prvenstvo Evrope koje se održava na Kipru, a u sastavu su i članovi AK Sloboda -Tehnograd Rusmir Malkočević, Hajrudin Vejzović i Edhem Vikalo i trener Dževad Malkić.