FK Tuzla City savladao na Tušnju NK Široki Brijeg sa 1:0

0
37

Na veoma teškom terenu Tušnja,ekipa FK Tuzla City-a je u okviru  19. kola  Premijer lige BiH pobijedila  Široki Brijeg sa 1:0.U prvom poluvremenu bilježimo šut Efendića ,a lopta odlazi pored gola.U  nastavku su domaći pojačali pritisak ,a to se isplatilo u 50.minut,kada je  iz slobodnog udarca  sa nekih 20 metara prekrasno pogodio  Vojo Ubiparip.U 56. minuti  Nukić je  pokušao je i zamalo uspio lobovati golmana gostiju Marina Zlomislića, ali je lopta završila na mreži s gornje strane.U 62. minuti gosti su imali odličnu priluku, Franjić je šutirao, golman domaćih mu je loptu praktično vratio na glavu, ali je napadač gostiju s tri metra puca  pokraj stative. Posljednju priliku za izjednačenje imali su gosti u 90. minuti. Ante Hrkać je snažno pucao sa 18 metara udaljenosti, golman Muminović je loptu uspio odbiti, a ona je nakon toga pogodila gornji dio prečke,pa ostalo na Tušnju Tuzla City -Široki Brijeg 1:0.Tuzla City je ovom pobjedom sačuvao mjesto među četiri vodeće ekipe prvenstva sa 34 boda, dok je Široki brijeg ostao na 27 bodova.