Fudbal: Poraz Borca od Cluja u 1. pretkolu Lige prvaka

Prvak Bosne i Hercegovine, Borac iz Banjaluke poražena je na gostovanju protiv Cluja sa 3:1 u prvom meču prvog pretkola UEFA Lige prvaka.

Banjalučani su veoma loše otvorili utakmicu pa su domaći već nakon 28 minuta igre imali 2:0, a strijelci su bili Omrani i Deac.

U 1. minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Moraitis je na asistenciju Ziljkića uspio smanjiti na 2:1.

Svoj treći gol na utakmici predstavnik Rumunije je postigao u 60. minuti preko Sigurjónssona.

Revanš je na programu 13. jula u 20:00 sati na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Preostala tri bh. kluba sutra će odigrati svoje prve utakmice u novoformiranom takmičenju Konferencijskoj ligi. Sarajevo je u 19 sati gost ekipi Milsami iz Moldavije. Velež u 20.30 sati na Grbavici dočekuje Coleraine iz Sjeverne Irske, dok će Široki Brijeg na Pecari u 21 sat ugostiti albansku Vllazniu.