Juniori u četvrtfinalu Eurobasketa!

Muška juniorska košarkaška reprezentacija BiH plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Slovačkoj. U susretu osmine finala izabranici selektora Borisa Džidića su nakon velike borbe savladali Sloveniju sa 65:59.

Naša selekcija je odlično otvorila utakmicu i povela sa 8:0, a onda su bh. juniori izgubili dvije lopte za lagane poene Slovenaca, što je bio uvod u njihovu veliku seriju od 13:0 za vodstvo Slovenije 13:8.  Prednost od pet poena uspjeli su sačuvati do kraja prvog perioda koji je završio sa 17:12.

U drugih deset minuta reprezentacija BiH uspjela je prije svega kvalitetnijom odbranom sustići rezultatski zaostatak te u 17. minuti povesti 23:21.  Minut i 48 sekundi prije odmora poveli smo 28:23 kada je Sani Čampara postigao prvu trojku na utakmicu za našu selekciju i to nakon 14 promašenih šuteva za tri poena. Na pauzu se otišlo kod rezultata 30:28 za BiH.

Tokom treće četvrtine imali smo cijelo vrijeme vodstvo, najviše od 7 poena razlike, ali su ipak Slovenci uspjeli do kraja ovog perioda izjednačiti, pa se u posljednjih 10 minuta ušlo sa rezultatom 46:46.

Slovenci su potom sredinom četvrtog perioda došli do 8 poena prednosti 59:51, ali u narednih nešto više od pet minuta igre nisu uspjeli postići ni jedan poen. Bh. juniori zaigrali su sjajno u odbrani, a u napadu su napokon proradili Adžić i Čampara koji su svojim koševima napravili veliku seriju od 14:0 za konačnu pobjedu 65:59.

Čampara je susret okončao sa 20 poena, dok je Adžić postigao 2 poena manje. Dvocifren je bio i Sikiraš sa 10 poena. Kod Slovenije najefikasniji je bio Kralj sa 18 poena, dok su Mlakar i Šuša dodali po 12 odnosno 11 poena.

Naša reprezentacija će u četvrtfinalu igrati sa pobjednikom utakmice između Srbije i Njemačke koja se igra od 18 sati.