Košarka: BiH – Rusija 68 : 72

Košarkašice Bosne i Hercegovine poražene su 72:68 od Rusije u susretu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

I pored velike borbenosti i  kvalitetnog prvog poluvremena, košarkašice Bosne i Hercegovine ipak nisu  uspjele, nakon ove utakmice , osigurati plasman na Evropsko prvenstvo. Naše košarkašice odigrale su vrlo dobro, ali Ruskinje su ipak bile  bolje i zasluženo su pobijedile.Prvo polivrijeme je bilo na našoj strani,cure su igrale odlično i nakon dva perioda je bilo 40 :34.Ruskinje su sa sirenom pogodile trojku.

Iako su naše košarkašice prve poentirale u drugom poluvremenu, serijom velikih grešaka dozvolile su Ruskinjama da se vrate u meč, a onda i da dođu do preokreta, te povedu sa 48:44. Naš tim je uspio potom da se vrati, ali se činilo da Ruskinje diktiraju tempo igre, te su u finišu treće četvrtine vodile sa 60:54. Delić pogadja trojku za 57 :60.U bitnim trenucima utakmice naprvili smo previše tehničkih pogreški,što su Ruski nje znale kazniti. Na kraju je bilo 68 :72

Jons je za naš tim zabilježila 25 poena uz 10 skokova, dok je Marica Gajić upisala 13 poena i čak 18 skokova. Matea Tavić je upisala 15 poena.

Naš tim je u dosadašnjem dijelu kvalifikacija ostvario tri pobjede i poraz, a pobjeda nad Švicarskom u februarskom kvalifikacionom prozoru značila bi i plasman na Evropsko prvenstvo.