Košarka: Odlična partija Nurkića nakon duge pauze

NBA timovi su počeli igrati pripremne mečeve kako bi spremni dočekali nastavak davno prekinute sezone.

Sinoć su i Portland Trail Blazersi istrčali na parket u Orlandu i odmjerili snage sa Indiana Pacersima. Utakmica se, kao i ostale pripremne, igrala u “evropskom formatu”, 4×10 minuta.

Na kraju su Pacersi bili uspješniji i slavili pobjedu rezultatom 91:88.

Svakako najvažnija informacija je ta da je Jusuf Nurkić odigrao jednu utakmicu prvi put nakon kraja marta 2019. godine kada je zaradio tešku povredu (lom noge).

Bh. košarkaš se našao u startnoj postavi za sinoćnji meč i isti počeo jako dobro. Nurkić je utakmicu otvorio sa brzih šest poena i šest skokova, a Blazersi su prvu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 29:20.

Ipak, puno bolji su bili Pacersi u drugom poluvremenu, pa su nakon preokreta brzo došli do solidne prednosti koju su sačuvali do kraja utakmice i upisali pobjedu.

Naš Jusuf Nurkić je za 20 minuta na parketu, koliko je sinoć dobio, pružio odličnu povratničku partiju, pa je utakmicu završio sa 14 poena, osam skokova, jednom asistencijom i jednom blokadom. Bio je i drugi najbolji strijelac svog tima iza Hezonje koji je ubacio poen više.

Kod Indiane je najefikasniji bio Justin Holiday sa 16 poena.