Košarka: Sloboda slavila u Bratuncu

Košarkaši Slobode slavili su u dramatičnom meču u Bratuncu rezultatom 87:83 u 19. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine.

Sloboda je bolje otvorila meč i imala je blago vodstvo tokom prve dvije četvrtine.

Na odmor se otišlo čak sa devet poena prednosti za Slobodu i vodstvo se povećavalo u nastavku, pa su Tuzlaci tako u trećoj dionici imali čak 19 poena prednosti.

Malo ko je u tim trenucima očekivao da će biti neizvjestan meč na kraju. Fantastičnom serijom Bratunac je stigao do poravnanja sredinom posljednje dionice, a onda je u zadnjoj minuti imao i zaostatak sveden na jedan posjed. Ipak, do potpunog preokreta domaćin nije mogao.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Jakov Mustapić sa 24 poena, dok je Ibrahim Durmo dodao 15. U poraženom timu Dejan Ćup je postigao 23, a Aleksandar Danilović 22.