KOŠARKA: U Mejdanu Sloboda savladala Lovćen

0
14

Sloboda je u 20. kolu ABA 2 lige dočekala Lovćen sa Cetinja, i pobjedila je ekipa Damira Mulaomerovića 86:80.

Tuzlaci dobro otvaraju susret te nakon 10 minuta vode 31:16.  Tri igrača su prvoj dionici postigli za Tuzlake Čampara i Grubor po 11 i Manjgafić 9 poena. Gosti nisu uspjeli smanjiti na jednocifrenu razliku u drugom periodu, na odmor se odlazi rezultatom 44:33.

Sredinom trećeg perioda Lovćen dolazi na minus osam, 50 : 42 .Sloboda serijom  dolazi ponovo na dvocifrenu razliku, i nakon 30 minuta igre ima prednost 64:53.

Gosti nastoje u posljednjoj dionici da utakmicu dovedu u neizvjesnost, u 36 minuti igre smanjuju na 69:73 nakon poena Vrbice. Sloboda ponovo dolazi do deset razlike, ali gosti se u finišu vraćaju tricama na 38 sekundi rezultat je 78:81 za Slobodu. Sloboda tricom Grubora dolazi do važne pobjede u finišu.

Kod Slobode su bili najefikasniji Grubor 26, Rikić i Čampara po 16 poena, te Gregg 10 poena. Kod gostiju Allen 19, Vrbica i Đukanović po 15 i Hadžibegović 14 poena.