Kup BiH: Široki prošao dalje nakon pobjede nad Veležom od 1:0

0
12

Zaostali susret Kupa BiH u Mostru su odigrali Velež i Široki i gosti su pobjedom od 1:0 prošli dalje.

Prva sjajna prilika vidjela se već u petoj minuti utakmice kada je Pršeš šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je njegov udarac odbranio Miškić. U nastavku utakmice Rođeni su nastavili sa dobrim prilikama, a udarci Vehabovića i Osmića nisu završili u golu..

U nastavku utakmice Rođeni su imali više od igre, ali tu incijativu Mulić nije uspio da iskoristi u 22. minuti kada je glavom šutirao preko gola. U nastavku utakmice Velež je uprkos svojoj incijativi primio pogodak. Igrala se 38. minuta utakmice kada je Jurilj igrao jedan na jedan sa golmanom, ali je šutirao direktno u golmana, ipak lopta se odbila do Jurića koji lagano pogađa za minimalnu prednost kluba sa Pecare.

U nastavku utakmice ponovo je Velež bio taj koji je diktirao tempo  i stvarao veći broj prilika. Šanse Ćosića, Mulića i Cvijanovića je sve zaustavio Miškić koji je tako zasluženo ponio epitet igrača utakmice. Sjajnu priliku Rođeni su imali i u 66. minuti utakmice kada je Cvijanović šutirao sa velike udaljenosti, ali je udarac otišao pored gola.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, te je na kraju ekipa sa Pecare popunila posljednje mjesto za učešće u četvrtfinalu Kupa Bosne i Hercegovine. Podsjećamo, prije njih u četvrtfinale su ušli: Sarajevo, Klis, Borac, Zvijezda 09, Tuzla City, Zrinjski i Željezničar.