Liga Evrope : Pobjede domaćina

Sinoć su odigrani prvi mečevi četvrtfinala Evropske lige u kojima su svi domaćini zabilježili pobjede.

Lazio je  pobijedio Salzburg rezultatom 4:2. Rimljane je u vodstvo doveo Lulić u 8. minuti, ali je nakon pola sata igre Berisha pogodio iz penala za 1:1. U 49. minuti Parolo ponovo dovodi Lazio u vodstvo, ali Minamino u 71. donosi izjednčenje 2:2. Pobjedu Laziju donijeli su Anderson u 74. i Immobile u 77. minuti susreta.

Arsenal je nadigrao moskovski CSKA rezultatom 4:1 i već osigurao plasman u polufinale. Po dva pogotka za Topnike postigli su Ramsey (9. i 28.) i Lacazette (23. penal i 35.), dok je Golovin bio strijelac za goste.

Atletico Madrid je pobijedio Sporting rezultatom 2:0, a pogotke za Jorgandžije postigli su Koke (1.) i Griezmann (40.).

Leipzig je s minimalnih 1:0 bio bolji od Marseillea, a pogodak odluke dao je Werner..