Plivanje: Lana Pudar i Jovan Lekić osvojili nove medalje na EP

Nakon što je osvojila srebro u disciplini 200 metara delfin, sjajna Lana Pudar osvojila je titulu viceprvakinje Evrope i u disciplini 50 metara delfin.

U finalu Evropskog prvenstva za juniore u Rimu pobjedu je ostvarila Ruskinja Daria Klepikova (vrijeme 26,16), a bh. plivačica je završila na drugom mjestu i još oborila državni rekord s vremenom od 26,29.

Novi podvig naše Lane Pudar svakako će predstavljati dodatni motiv pred njen nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mladi sedamnaestogodišnji Jovan Lekić donio je Bosni i Hercegovini novu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu.

Lekić je bio trečeplasirani u trci na 200 metara slobodnim stilom, a ostvario je vrijeme od 1:48,46.

Do zlata je stigao Moldavac David Popovici sa vremenom 1:45,95.

Za Lekića ovo je druga medalja na ovom prvenstvu Evrope, jer je prije nekoliko dana došao do  srebra u disciplini 400 metara slobodno.