Poznato sedam učesnika Lige prvaka

Nakon večerašnih susreta u skupinama E, F, G i H nogometne Lige prvaka poznato je sedam od osam sudionika osmine finala iz te četiri grupe.

Ostalo je još jedna nepoznanica, i to u skupini F gdje su večeras Lyon i Manchester City odigrali bez pobjednika 2:2, dok je Šahtar u gostima svladao Hoffenheim 3:2.

Manchester City siguran je sudionik osmine finala, a za prvo mjesto u skupini Englezima je dovoljan jedan bod u posljednjem kolu u kojem ugošćuju Hoffenheim. Šahtar i Lyon u Kharkivu odlučivat će o drugom putniku u osminu finala, s tim da će Lyonu “igrati” i remi, a ukrajinskoj momčadi samo pobjeda.

U skupini E Bayern je u Muenchenu pobijedio Benficu rezultatom 5:1, dok je Ajax u Ateni bio bolji od AEK-a 2:0. Bayern i Ajax idu dalje, a u međusobnom susretu u Amsterdamu za 14 dana odlučit će o pobjedniku skupine. Bayernu je dovoljan jedan bod iz tog susreta za poziciju broj jedan.

Real Madrid osigurao je prvo mjesto u skupini G pobjedom u Rimu nad Romom 2:0. Rimljanima je na ruku išao rezultat druge utakmice u kojoj je Viktoria u Moskvi iznenadila CSKA 2:1, pa će i oni nastaviti natjecanje u Ligi prvaka.

U skupini H mučio se 90 minuta protiv švicarskog prvaka Young Boysa, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio Marouane Fellaini za pobjedu Uniteda 1:0. Istim rezultatom Juventus je u Torinu pobijedio Valenciju.

Uoči zadnjeg kola u kojemu Valencia dočekuje Manchester United, a Juventus ide u goste Young Boysima, Juventus ima 12 boda, a Manchester United 10.