Prvakinje BiH ispale iz UEFA takmičenja

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo nisu uspjele izboriti plasman u osminu finala UEFA Europa Cupa, nakon što su sinoć na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u revanš susretu poražene od švicarskog prvaka Young Boys sa 1:0.

Predstavnice BiH nisu uspjele nadoknaditi zaostatak iz prvog meča odigranog u Bernu, gdje je Young Boys slavio rezultatom 2:0.

Iako su se u taboru bh. tima nadali preokretu i pobjedi kojom bi SFK 2000 izborio prolaz među 16 najboljih ekipa u ovom takmičenju, predstavnik Švicarske je potvrdio da je u ovom trenutku bolja ekipa.

Nakon izjednačenog duela u kojem nije bilo mnogo prilika, jedini pogodak postigla je Jana Maria Kohler u 88. minutu susreta, nakon čega su okončane sve dileme o pobjedniku ovog dvomeča. 

Pročitajte...