PSG prvi finalista Lige prvaka!

Aktuelni  šampion Francuske Paris Saint Germain (PSG) plasirao se u finale Lige prvaka, nakon što je sinoć u Lisabonu slavio u polufinalu protiv RB Leipziga sa visokih 3:0.

PSG je vrlo ofanzivno ušao utakmicu, što se moglo vijdeti već u šestoj minuti utakmice, kada Mpappe sjajno dodaje Neymaru, a Brazilac pogađa stativu. Svega sedam minuta kasnije, slobodan udarac za PSG, Di Maria sjajno ubacuje a glavom je ovog puta precizan Marquinhos koji PSG-u donosi vodstvo od 1:0.

Asistent kod prvog gola, Argentinac Di Maria, pogodio je u 42. minuti za 2:0, nakon greške golmana Leipziga koji je loše ispucao loptu. PSG ide na odmor s vodstvom od 2:0.

U 56. minuti drugog poluvremena strijelac trećeg gola za PSG bio je Bernat, koji je postavio konačan rezultat utakmice.

PSG ide u finale Lige prvaka, gdje se sastaje s pobjednikom iz drugog polufinalnog susreta između Lyona i Bayern Munchena, koji je na rasporedu večeras u 21.00.