PSG prvi polufinalista Lige prvaka

Fudbaleri Paris Saint-Germaina (PSG) su u dramatičnoj završnici u četvrtfinalu Lige prvaka u Lisabonu savladali Atalantu rezultatom 2:1 te tako izborili plasman u polufinale.

Atalanta je povela u 27. minuti preko Marija Pašalića.
PSG je poslije brojnih napada pred sam kraj meča, odnosno u 90. minuti, prvo uspio izjednačiti golom Marquinhosa, a samo tri minute kasnije pariški velikan je pogotkom Maxima Choupo-Motinga poveo s 2:1, što je bio i konačan rezultat meča.

Liga prvaka je sredinom marta zbog pandemije koronavirusa odgođena, a završnica se igra u Lisabonu.

Zbog pandemije koronavirusa i novonastalih okolnosti, UEFA je promijenila format odigravanja nokaut faze pa se tako više neće igrati po dvije utakmice nego samo po jedna, od četvrtfinala do kraja turnira.

Također, kako bi se izbjegla putovanja i minimalizirao rizik od širenja zaraze, odlučeno je da će se svi mečevi odigrati u jednom gradu, u portugalskoj prijestolnici Lisabonu. Sve utakmice bit će odigrane na dva stadiona portugalskih velikana Benfice i Sportinga, Luzu i Jose Alvaladeu.

Preostali četvrtfinalni parovi su RB Leipzig – Atletico Madrid, Barcelona – Bayern te Manchester City – Lyon.

Ukupno će se igrati četiri utakmice u četiri dana, a večeras je na programu meč RB Leipziga i Atletico Madrida na stadionu Jose Alvalade.

Polufinalni mečevi su na rasporedu 18. i 19. augusta, a finale 23. augusta.