Sarajevo bez plasmana u grupnu fazu Evropske lige

Fudbaleri Sarajeva nisu se uspjeli plasirati u grupnu fazu UEFA Evropske lige, nakon što su u play-offu poraženi od škotskog Celtica sa 1:0.

Jedini pogodak pred praznim tribinama stadiona “Bilino polje” u Zenici postigao je Edouardo u 70. minuti.

Bh. prvak tako je i u trećem pokušaju zaustavljen na posljednjoj stepenici da izbori nastup u grupnu fazu drugog po jačini evropskog takmičenja.

U prvom dijelu fudbaleri Sarajeva su u nekoliko navrata iz defanizive kontrama i polukontrama ozbiljnije zaprijetli protivniku. Najbolju priliku u 13. minuti imao je Tatar, koji je nakon prodora sa lijeve strane šutirao iz teške situacije, a lopta od gostujućeg golmana odlazi u korner.

Isti igrač je u 31. minuti napravio još dva prodora, ali je oba pokušaja izblokirala odbrana Celtica.

U finišu prvog dijela ponovo su Tatar i Fanimo istrčali kontranapad, ali nisu uspjeli da šutiraju ka golu.

Favorizirani škotski tim i pored inicijative i velikog posjeda lopte u prvom poluvremenu samo je u jedanput uspio da ozbiljnije ugrozi gol Sarajeva i to u 40. minuti preko Elyounoussija, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Kovačević.

U drugom dijelu Škoti su u potpunsti zadržali inicijatvu, a nakon nekoliko dobrih prilika došli su do vodstva u 70. minuti. Christie je šutirao, Kovačević loptu odbija do Edouarda koji je sa nekoliko metara ubacuje u praznu mrežu.

Škoti su u posljednjih 20 minuta nastavili sa dominacijom propustivši još dvije prlike da povećaju vodstvo, ali je Kovačević u oba navrata sačuvao mrežu.