ŠK “Sarajevo” ekipni prvak FBiH

Danas je u Lukavcu završeno 27. ekipno šahovsko prvenstvo FBiH. Takmičenje se odvijalo u Prvoj A i Prvoj B ligi.

U posljednjem 9. kolu Prve A lige šahisti Sarajeva pobijedili su zenički Preporod sa 4,5:1,5 čime su sa ukupno 36,5 poena osvojili titulu prvaka Federacije BiH i najvjerovatnije izborili plasman u Premijer ligu BiH.

Drugo mjesto pripalo je Čeliku sa 33,5 poena. Zeničani su u posljednjem kolu izgubili od Igmana iz Konjica sa 3;5:2,5. Igman je na kraju bio treći sa 28,5 poena koliko je osvojio i četvrtoplasirani OŠK Živinice.

Srebrenik je osvojio peto, Cazin šesto, Preporod sedmo, Brčko osmo, a Gračanica deveto mjesto.

Nešto ranije završeno je takmičenje u Prvoj B ligi. Plasman u viši rang Prvu A ligu obezbjedili su šahisti Mladosti Imel iz Gnojnice.