SP U Rusiji: Domaćin na pragu druge faze takmičenja

Reprezentacija Rusije pobijedila je u Sankt Peterburgu u okviru 2. kola Svjetskog prvenstva selekciju Egipta rezultatom 3:1.Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja, a obje ekipe propustile su po jednu veliku priliku za postizanje gola.U drugoj minuti nastavka Rusija je povela. Fathy je postigao nesretni autogol nakon što je skrenuo udarac koji je išao u njegovu mrežu. Pola sata prije kraja meča domaćini Svjetskog prvenstva su riješili dileme oko pobjednika. Prvo je Čerišev udvostručio prednost na asistenciju Fernandesa, a tri minute kasnije Dzyuba je savladao golmana za velikih 3:0. U 73. minuti sudija Caceres je dosudio penal Egiptu nakon što je konsultovao VAR. Siguran sa bijele tačke bio je Salah za konačnih 3:1.

Ranije je Japan savladao Kolumbiju 2:1. Senegal-:Poljska 2:1.