SP u Rusiji : Englezima prvi bodovi

Drugi duel prvog kola u grupi H na Mundijalu u Rusiji odigrale su selekcije Tunisa i Engleske na Volgograd Areni u Volgogradu, a meč je pobjedom Engleza od 2:1.

Englezi su dobro počeli  meč. Imali su u drugoj i trećoj minuti dvije sjajne prilike preko Sterlinga i Lingarda, no ostalo je 0:0. Igrala se 11. minuti, kada je Kane uspio zatresi mrežu Tunižana.

U jeku napada Engleza u 35. minuti jedan bezazlen centaršut Tunižana napravio je pometnju. Walker je neshvatljivo udario defanzivca Tunisa, nakon čega je dosuđen penal, a siguran realizator za 1:1 bio je Sasssi.

U nastavku do prve prilike smo čekali 57. minutu kada je Henderson sjajno ubacio, a Alli zakasnio i dobra šansa Engleza otišla je u nepovrat.

Nakon te šanse još nekoliko prilika za Engleze, ali odbrana Tunisa je sjajno odljevala napadima. Trenutak odluke desio se u 91. minuti kada je nakon kornera Kane postigao svoj drugi pogodak i donio trijumf Englezima.