Tenis: Ashleigh Barty osvojila Australian Open

Ashleigh Barty pobjednica je Australian Opena. Domaća teniserka i prva teniserka svijeta u fnialu je savladala Amerikanku Daniellu Rose Collins s 2:0 u setovima.

Prvi set je uzela u svoju korist rezultatom 6:3. U šestom gemu osvaja brejk, na kraju koristi prvu set loptu i preuzima vodstvo od 1:0.

U drugom setu je 30. igračica svijeta imala veliku priliku da dođe do izjednačenja. Imala je dva brejka prednosti i vodila s 1:5, ali Barty uzvraća i izjednačava na 5:5.

Otišlo se u tie-break, a tamo se bolje snalazi australska teniserka, uvjerljivo sa 7:2 osvaja tie-break i dolazi do velike pobjede.

Ovo je prvi put poslije 1978. godine i Chris O’ Neil da Australija ima pobjednika u ženskoj konkurenciji na Australian openu. Ono što je još zanimljivo, jeste da je i Chris O’ Neil svoju tadašnju protivnicu Betsy Nagelsen iz SAD pobijedila sa 6:3, 7:6, a jedina je razlika što je njena protivnica uspjela osvojiti poen više u tie-brakeu.

Barty je do trofeja stigla bez izgubljenog seta. Redom su pred njom padale Tsurenko, Bronzetti, Giorgi, Anisimova, Pegula, Keys i danas Collins.

Finalni duel u muškoj konkurenciji na rasporedu je sutra od 9:30 na Rod Laver Areni u Melbourneu, a sastat će se Rafael Nadal i Danil Medvedev.