Tenis : Džumhur se plasirao u osminu finala Challengera u Marbelji

Džumhur se plasirao u osminu finala Challengera u Marbelji, a bio je bolji od domaćeg tenisera Nikolasa Sancheza Izquireda rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Bh. teniser iskoristio je drugu brejk loptu u trećem gemu prvog seta, ali Španac je uzvratio ribrejkom. Džumi je do novih brejk, a ujedno i set lopti došao u desetom gemu i iskoristio je drugu te dobio set sa 6:4.

Gotovo identična slika i u drugom setu. Naš teniser prvi je oduzeo servis protivniku, ovaj put u drugom gemu, a uslijedio je ribrejk. Do novih brejk, a ovaj put ujedno i meč loptu, Džumi je došao u desetom gemu. Iskoristio je tek sedmu i došao do seta sa 6:4, a time i meča sa 2:0.

Naredni protivnik Džumhuru bit će još jedan Španac Mario Vilella Martinez, koji je  u prvom kolu sa 2:0 (7:6(4), 6:0) savladao Lorenza Giustina.