Vatreni podbacili u prvom meču na Euru: Sterling na Wembleyju srušio Hrvatsku

Engleska je u meču prvog kola grupe D Evropskog prvenstva, na Wembleyu nadigrala Hrvatsku i potpuno zasluženo slavila sa 1:0 u ovom velikom derbiju.

Čovjek odluke bio je Raheem Sterling, koji je mrežu Vatrenih zatresao u 57. minuti meča i tako donio trijumf svom timu za tri boda i dobar početak Eura.

Sjajno je na startu utakmice igrala Engleska, a Phil Foden već u 6. minuti pogađa stativu gola Dominika Livakovića, nakon što je fantastično šutirao iskosa s desne strane.

Potom je u šansi bio i Raheem Sterling kada ga zaustavlja Ćaleta-Car, a nakon kornera Kevin Phillips pokušava, a brani to Livaković.

Onda je tim Garetha Southgatea odjednom stao i opao je potpuno tempo igre, pa smo jako dugo čekali na novo uzbuđenje na terenu. Dočekali smo ga tek u 43. minuti kada je Kieran Trippier imao šansu iz slobodnjaka sa 17-18 metara, ali je pogodio samo Ivana Perišića u živom zidu.

Nastavak donosi nešto više uzbuđenja, a Engleska koristi prvu šansu koju je stvorila u drugom dijelu. Kevin Phillips je u 57. minuti fenomenalno proigrao Sterlinga i “spojio” ga s golom, a Sterling uspijeva da matira Livakovića. Tako je Gordi Albion poveo sa 1:0.

Samo nekoliko minuta poslije imao je veliku šansu i Harry Kane, ali nije uspio poslati loptu u mrežu sa svega par metara nakon što ju je dočekao na drugoj stativi.

Prijetio je kasnije i Mason Mount iz slobodnjaka, a njegov šut je odbranio Livaković.

Hrvatska je u ovom meču zaista podbacila u napadu, pošto praktično nije stvorila nijednu pravu šansu, te je Pickford s lakoćom uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

U narednom kolu Englezi igraju protiv Škotske, dok će Hrvatima sljedeći rival biti Češka.