Od šest klubova sa područja Tuzlanskog kantona jedino je Sloboda kroz kup NS FBiH uspjela izboriti plasman u u osminu finala najmasovnijeg takmičenja na državnom nivou. U okviru 2. kola Tuzlaci su bili ubjedljivi u Doboju kod Kaknja protiv Mladosti 4:1.
Budućnost je izgubila u Zenici od Čelika 3:1. Zvijezda je doživjela debakl u Visokom gdje je domaća Bosna slavila sa 5:1. Gradina i Bratstvo su poražena nakon penala od Bratstva iz Bosanske Krupe odnosno Tomislava, dok je Sloga iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja bila bolja od Gornjeg Rahića 2:1.
U osminu finala prošli su još Brotnjo, Goražde, TOŠK, Jedinstvo, Stupčanica i Radnik.
Rezultati 2. kola:
Mladost /DK/ – Sloboda 1:4
Čelik – Budućnost 3:1
Bosna – Zvijezda 5:1
Bratstvo /BK/ – Gradina 0:0 /3:0/
Sloga – Gornji Rahić 2:1
Tomislav – Bratstvo /G/ 0:0 /5:3/
Brotnjo – Simm Bau 2:2 /5:4/
Goražde – Rudar 3:0
Dinamo – TOŠK 0:2
Čelični Grad Zenica – Jedinstvo 2:4
Ljubuški – Stupčanica 1:3
Mladost /D/ – Radnik 0:4
