Emir Ahmetkadić osvojio bronzu na IFBB European Fitness & Bodybuilding Championships u Barseloni

Evropsko prvenstvo u fitnessu i bodybuildingu 2026. (IFBB European Fitness & Bodybuilding Championships) održava se u Santa Susanni, Barselona, Španija, u periodu od 30. aprila do 4. maja 2026. godine

Ovo prestižno takmičenje pretvara Santa Susannu, poznatu kao “svetska prestonica fitnesa”, u centar evropskog bodybuildinga, okupljajući preko hiljadu sportista 

Ključne informacije o događaju:

  • Lokacija: Santa Susanna, Barselona, Španija.
  • Datum: 30. april – 4. maj 2026.
  • Mesta održavanja: Takmičenje se odvija na dve bine: Parc de Colomer i La Masia mas de Dalt.
  • Sadržaj: Pored bodybuildinga, obuhvata Fitness Challenge prvenstva, IFBB godišnji kongres i edukativne seminare.
  • Učesnici: Nacionalne federacije pridružene EBFF/IFBB (Europska federacija za bodybuilding i fitnes)

Na pomenutom takmičenju učestvovala su dva takmičara iz Bosne i Hercegovine, Adnan Hadžović koji je natupio u konkurenciji seniora  i Emir Ahmetkadić iz Tuzle (2007) koji je nastupao u kategoriji juniora i bio jedan od najmlađih takmičara u muškoj juniorskoj konkurenciji.

Na ovom prestižnom Evropskom takmičenju Emir  je natupio u četri kategorije , ušao u tri fanala te osvojio:

–   bronzanu medalju (3 mjesto) u kategoriji Men's Fit  open 

–   četvrto mjesto u kategoriji Junior  Men's    classic  bodybuilding 15-20 years 

–   peto mjesto u kategoriji Junior  Men's   clasic physique 15-20 years

S obzirom da je Emiru ovo prvo takmičenje na jednom velikom takmičenju i da je uložio puno truda i napora  pripremi za ovo veliko takmičenje i da dostojno predstavi Bosnu Hercegovinu kao zemlju mladih i perspektivnih sportista u to ime mu ČESTITAMO!.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...