Amerikanke ponovo svjetske prvakinje

Ženska košarkaška reprezentacija Sjedninjenih Američkih Država osvojila je titulu prvaka svijeta nakon što je u finalu odgranom u australskom Sydneyju pobijedila Kinu rezultatom 83:61.

Neizvjesno je bilo samo u prvoj četvrtini (18:13), nakon čega su Amerikanke iz minuta u minut povećavele prednost i osvojile 11. naslov najboljih na svijetu te četvrti zaredom.

Najbolja u redovima pobjednica bila je A'Jaja Wilson s 19 koševa uz pet skokova. Kelsey Plum je ubacila 17 poena, Jewell Loyd 11, a Chelsea Gray je dodala 10 koševa i osam asistencija.

Kod Kineskinja je najbolja bila Li Yueru s 19 poena i 12 skokova.

Ranije su košarkašice Australije osvojile bronzu savladavši reprezentaciju Kanade s ubjedljivih 95:65.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...