Atletika: Veliki uspjeh takmičara “Slobode Tehnograd” na mitinzima u Beogradu

Na međunarodnim atletskim dvoranskim mitinzima koji su ovog vikenda održani u Beogradu, takmičari AK “Sloboda Tehnograd” su ostvarili izvanredne rezultate, oborivši dva državna rekorda i osvojivši 10 medalja.

U subotu je održan Peti atletski miting budućih šampiona u tehničkoj organizaciji AK “Partizan” na kome je Bakir Musić postavio novi državni rekord u trci na 200 m u vremenu 23:49 sekundi, osvojivši zlatnu medalju.

Pored Bakira zlatnim medaljama su se okitili Enes Džinić u disciplinama 200 m i skoku u dalj u kategoriji mlađih juniora, te Nikola Pavljašević u kategoriji mlađih pionira u trci na 800 m.

Dvije srebrne medalje osvojio je Rijad Hasanbašić  u disciplinama 200 m i skoku u dalj u kategoriji starijih juniora.

U nedjelju je u tehničkoj organizaciji AK “Crvena Zvezda” organizovan “Novogodišnji atletski miting” na kome je Edhem Vikalo u trci na 60 m postavio novi juniorski rekord sa rezultatom 6:89 osvojivši drugo mjesto u kategoriji seniora.

Srebrnim medaljama na ovom takmičenju okitili su se Nikola Pavljašević u trci na 200 m u kategoriji mlađih pionira, kao i Ema Mešković koja je u kategoriji mlađih pionirki osvojila drugo mjesto u trci na 200 m.

Bronzanu medalju osvojio je Adi Nurkanović u trci na 1000 m.

Pored osvojenih medalja i postavljenih novih državnih rekorda, takmičari-ke AK “Sloboda Tehnograd” su  ostvarili  lične rekorde.

Posebnu radost za najmladje tuzlanske atletičare i atletičarke prvog dana takmičenja na Mitingu budućih šampiona priredio je Mirza Ibričić koji već duže vrijeme živi u Beogradu, podijelivši novčane nagrade umjesto novogodišnjih paketića.

Ovim dvoranskim nastupom zvanično je završena atletska sezona za 2021. koja je je bila jedna od uspješnijih u 74-godišnjoj tradiciji AK “Sloboda Tehnograd” Tuzla.