BiH treća na ekipnom EP u Skoplju. Dobri nastupi atletičara Slobode Tehnograd

Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je 3. mjesto na Evropskom ekipnom prvenstvu – Treća liga, koje se proteklog vikenda održavalo u Skoplju.

Prvo mjesto i promociju u viši rang, Drugu evropsku ligu, ostvarila je selekcija Islanda, koja je osvojila 430 bodova. Sa samo tri boda manje drugo mjesto pripalo ej Srbiji, dok je naša reprezentacija takmičenje okončala sa 385 bodova.

U sastavu bh. reprezentacije zapažene nastupe imali su atletičari tuzlanske Slobode Tehnograd.

Rusmir Malkočević je u trci na 400 m prepone osvojio I mjesto sa rezultatom 51.84 sekunde, te je bio u sastavuštafete 4×400 m koja je također bila prva.

Hajrudin Vejzović je u trci na 100 m istrčao svoj lični i klupski rekord u vremenu od 10:77 sekundi, dok je u trci na 200 m osvojio peto mjesto sa rezultatom 22:14 sekundi, te u stafeti 4×100 m – 4. mjesto.

Adela Čomor je u trci na 4×400 m osvojila 3. mjesto, dok je u trci na 3000 m stipl osvojila 4. poziciju, istrčavši svoj lični rekord u vremenu od 11:27,39.