Borac i Zrinjski u 2. pretkolu Evropske lige

Banjalučki Borac i mostarski Zrinjski izborili su plasman u 2. pretkola UEFA Evropa lige.

Borac je utakmici 1. pretkola na svom stadionu slavio protiv predstavnika Crne Gore Sutjeske iz Nikšića sa minimalnih 1:0.  Strijelac jedinog gola bio je Stojan Vranješ u 36. minuti.

Dosta lakši zadatak imao je Zrinjski koji je na stadionu pod Bijelim brijegom ugostio Differdange iz Luksemburga i na kraju slavio sa ubjedljivih 3:0. U prvom poluvremenu gosti su se dobro držali do 37. minute kada je Anes Mašić prošao po lijevoj strani, pronašao u sredini Nemanju Bilbiju, koji je preciznim udarcem s desetak metara pogodio za 1:0. Samo tri minute kasnije, Miloš Filipović koristi veliku grešku odbrane gostiju za 2:0. Strijelac za konačnih 3:0 u 80. minuti bio je novi napadač Zrinjskog Josip Ivančić, koji je u igru ušao petnaestak minuta ranije.

Žrijeb za drugo pretkolu Evropske lige obavit će se u ponedjeljak, a i u ovoj rundi kvalifikacija će se igrati jedna utakmica 17. septembra.