Delegacija Vlade TK novogodišnjim paketićima obradovala mališane u kantonu

U susret novogodišnjim praznicima delegacija Vlade TK posjetila je Dječiju kliniku UKC-a Tuzla. Razgovorom i paketićima obradovali su mališane na Klinici uz želje da ozdrave što prije i vrate se svojim toplim domovima.

„Želimo da podijelimo novogodišnju radost sa našim mališanima koji trebaju našu pomoć. Trebaju naše razuijevanje, našu podršku i dajemo sa ovim dijeljenjem zajedničke radosti dajemo pdoršku našim malim herojima, Malim herojima koji će za neko iduće vrijeme da preuzmu budućnost ove zemlje. Dakle želimo im da što prije ozdrave, da se što prije vrate svojim kućama i da naravno radost porodilnog života nastave baš u svojim kućama“, istakao je Kadrija Hodžić premijer Tuzlanskog kantona.

Predstavnici menadžmenta Kliničkog centra nisu krili oduševljene ovim gestom kantonalne Vlade. Posebno u vremenu pandemije koronavirusa koja je pogodila cijeli svijet.

„Zahvalio bih se premijeru Hodžiću i svim članovima Vlade koji su uveličali ovaj dan, donijeli malo radosti i sreće našim malim pacijentima. Našim pacijnetima koji trebaju svakodnevnu brigu i skrb koju im pruža cjelokupno osoblje Klinike za dječije bolesti i nadam se da će u što skorije vrijeme  svi ovi pacijenti napustiti našu Kliniku i otići u svoj sretni dom“, naglasio je Alen Kamerić v.d. direktor UKC-a Tuzla.

„S obzirom na ovu tešku epidemiološku siutaciju i na stanje na Klinici za djkečije bolesti na kojoj i dalje imamo covid pozitivn evrlo ozbiljne djece i da je trenutno epidemiološki situacija takva da kroz bolnicu prođe jako puno djece ovo je zaista jedan lijep gest. Ja se zahvaljujem u ime Klinike u ime mandžemnta na ovoj donaciji“ rekla je
doc. dr. med. sc. Lejla Osmančević v. načelnika Klinike za dječije bolesti UKC Tuzla.

Doček delegaciji Vlade TK priredili su i štićenici Doma za djecu bez roditeljskog staranja. Ova ustanova broji 54 djece koja su uz novogodišnje pjesme i recitacije izrazili  zahvalnost kantonalnoj Vladi za dobijene paketiće u kojima će uživati tokom novogodišnjih praznika.

„Nadam se da ćemo ovim simboličnim činom unijeti bar dašak radosti ovoj djeci i doprinijeti da njihov boravak ovdje bude što lakši. Ovo je pozitivna priča i ovim bi se i zahvalio poslovnici strane humantirane organizacije koja je i obezbijedila ove paketiće“, naglasio je Esad Džidić miistar za rad, socijalnu politiku i povratak TK

„To mnogo znači za naše štićenike. Mi se ispred JU Dom za djecu bez roditeljskog staranja Tuzla
zahvaljujemo Vladi TK na čelu sa premijerom Kadrijom Hodžićem što su danas unijeli radost u našu ustanovu i naši tićenici su priredili priredbi i zahvljajujemo se što su prepoznali potrebu za podržanjem podrške našim štićenicima“, istakla je Amela Tupajić šef sociopedagoške službe u Domu za djecu bez roditeljskog staranja Tuzle.
Baš kao tokom čitave godine Vlada TK posebnu pažnju usmjerila je i ka Zavodu za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla. Darovanjem paketića dali su do znanja djeci i njihovim roditeljima da nisu sami i da imaju njihovu maksimalnu podršku u radu i prevazilaženju svakodnevnih poteškoća sa kojima se susreću.

„Djeca i nastavnici su se rado pripremali za ovaj događaj, ali moram istaći da ovo nije prva posjeta Vlade TK koja je u ovom sazivu. Ovo je već treća posjeta kako pojedinačno ministara tako i nekoliko ministara na čelu sa premijerom su posjećivali naš zavod i našem zavodu daju maksimalnu podršku za rad i za aktivnosti koje se tiču rada sa djecom sa teškoćama u razvoju“, rekla je Selma Hodžić v.d. direktorica Zaovda za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju.

I u budućnosti VladaTK  će nastaviti pružati podršku i pomagati ovim ustanovama.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...