Dončić i Mavericksi savladali Lakerse

Nakon dugog odsustva zbog povrede (preskočio 30 utakmica), Anthony Davis sinoć se konačno vratio na parket. Njegovi Los Angeles Lakersi su upisali poraz u gostima kod Dallas Mavericksa, 115:110. Domaćin je u većem dijelu susreta imao opipljiviju prednost, da bi trojkom Kentaviousa Caldwell-Popea gosti prišli na 110:106 tri minute prije kraja.

Mavsi ipak nisu dozvolili preokret, na krilima Luke Dončića (30 poena) ostvarili su trijumf. Kod Lakersa je najefikasniji bio pomenuti Caldwell-Pope (29), dok je povratnik Davis za 17 minuta u igri zabilježio po četiri poena i skoka.

Pobjeda Dallasa je loša vijest za Portland Jusufa Nurkića. Mavericksi su se sada izjednačili u omjeru (32-26) s Trail Blazersima te zaprijetili im oduzimanjem šestog mjesta, posljednjeg koje vodi direktno u play-off (ekipe od sedmog do desetog igraju baraž, takozvani play-in).