Dvije medalje karatista lukavačke ORKKA-e na Svjetskom kupu

0
12

U Umagu je održan svjetski kup za djecu do 12 godina i mlađe seniore do 21 godine.

Karatisti KBS ORKKA iz Lukavca osvojili su dvije medalje u konkurenciji mlađih seniora. Mensur Đozić je došao do srebrenog odličja u kategoriji borbe do 75 kg, dok je Hamza Čajić osvojio srebrenu medalju u kategoriji do 84 kg.

Mensur Đozić, nakon slobodnog prvog kola, do finala je pobjedio predstavnike Škotske, Makedonije i Srbije, dok je u finalnom meču poražen od reprezentativca Bjelorusije. Ovo je za Mensura Đozića bila ukupno peta medalja sa svjetskih kupova, a četvrta sa svjetskog kupa u Umagu u kontinuitetu.

Hamza Čajić je do svoje četvrte svjetske medalje i treće sa svjetskog kupa, naredao četiri pobjede, i to protiv predstavnika Hrvatske, SAD-a, Bjelorusije i Austrije, dok je u polufinalnom meču, u zadnjim sekundama nesretno poražen od predstavnika Mađarske. Ovo su ujedno bile i jedine medalje za BiH u U21 uzrastu na ovom svjetskom kupu.