Dvojica rudara nastradali na kopu u Banovićima

Dvojica mlađih radnika Površinskog kopa Grivice u Banovićima, povrijeđeni su prilikom pada niz etažu, potvrđeno je iz Službe za informisanje Univerzitetsko kliničkog centra Tuzla.
– U nesreći su povrijeđeni Salamović Almir i Husić Mirsad prilikom pomijeranja visokonaponskog kabla za napajanje bagera Mariona 201 što je za posljedicu imalo obrušavanje manjeg dijela etaže E-348 m i pada rudara niz kosinu etaže. Povrijeđeni radnici odmah su prebačeni na UKC Tuzla i prema posljednjim informacijama u stabilnom su stanju. Husić Mirsad upćen je u operacionu salu zbog određenih preloma, dok je Salamović Almir na ljekarskom posmatranju, saopšteno je iz RMU Banovići danas popodne.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...