Džumhur bez plasmana u glavni žrijeb Australian Opena

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (161. ATP) nije se uspio plasirati u glavni žrijeb Australian Opena nakon što je rano jutros poražen od Argentinca Marca Trungellitija (198. ATP).

Meč je trajao gotovo dva i po sata, a na kraju je po setovima bilo 6:2, 2:6, 7:5 za Argentinca.

Damir je loše ušao u meč, što je iskoristio Trungelliti i s tri osvojena breaka osvojio prvi set rezultatom 6:2.

Ipak, u drugom setu probudio se bh. teniser i odigrao sjajno. Vrlo brzo je osvojio dva breaka i došao do vodstva od 3:0 pa je potom mirno kraju priveo drugi set i izborio treći odlučujući.

Džumhur je sjajno otvorio i treći set brzim breakom pa je odmah imao vodstvo od 2:0. Teniseri potom nisu griješili na svojim servisima i činilo se kako ćemo Damira bez puno problema gledati na ovogodišnjem Australian Openu.

Naš teniser je u jednom trenutku imao prednost od 5:4 te 30:15 u 10. gemu, koji je nakon preokreta ipak na kraju pripao Argentincu. Tako je uspio izjednačiti na 5:5.

Sačuvao je potom Trungelliti svoj servis, a onda ponovo osvojio break iz drugog pokušaja za svoju veliku pobjedu nad Džumhurom.