Energetska tranzicija u fokusu Regionalnog energetskog foruma u Tuzli

Tuzla je danas bila domaćin četvrtog Regionalnog energetskog foruma koji je tematski posvećen energetskoj tranziciji. Suština je u dekarbonizaciji elektroenergetskog sektora odnosno prelasku sa proizvodnje bazirane na fosilnim gorivima, posebno uglju ka proizvodnji iz obnovljivih izvora energije.  Forum je dio projekta koji provodi Udruženje NERDA a podržava resorno ministarstvo Republike Austrije.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...