Evropsko prvenstvo u odbojci: U velikoj drami reprezentativke Bosne i Hercegovine savladale Hrvatsku

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu i otvorila vrata osmine finala kontinentalnog takmičenja.

Zmajice su u drugom kolu grupe B nadigrale Hrvatku poslije dramatičnog meča u pet setovima – 3:2, po setovima 19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6.

BiH nakon tri kola ima dvije pobjede i poraz, a za Hrvatice je ovo treći poraz.

U narednu rundu, odnosno osminu finala plasirat će se četiri najbolje ekipe iz grupe.

Za odbojkašice BiH slijede dva dana pauze i selidba iz Monze u Torino gdje se nastavlja takmičenje u ovoj grupi.

Izabranice selektora Stevana Ljubičića u Torinu će 21. augusta igrati protiv Rumunije, a 22. augusta protiv Italije.

Dijeliti

RTVTK aplikaciju za Android telefone možete preuzeti na Google Play trgovini:

Izdvojeno

TV RASPORED

Pročitajte...