Sloboda savladala Borac na Tušnju sa 3:1 (VIDEO)

0
72

U meču  8. kola Premijer lige BiH na Tušnju je Sloboda savladala  banjalučki Borac rezultatom 3:1 (2:1).Odlično je počelo za crveno – crne, u 9. minuti iz slobodnog udaraca pogodio je ,kasnije će se ispostaviti igrača utakmice  Omar Pršeš.Domaći nisu  stali na 1-0,nego su u 19. minuti postigli  drugi gol. U kaznenom prostoru Borca rukom je loptu zahvatio Denis Čomor i dosuđen je jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Samir Bekrić.Dvije minute kasnije gosti su smanjili rezultat. Sa lijeve strane Stojan Vranješ je pronašao na suprotnoj strani Srđana Vujakliju, koji je u trku savladao golmana Nikolu Lakića,ovaj pogodatak nismo uspjeli snimiti.U drugom poluvremenu sva desavanja su se svela na posljednjih deset minuta,prvo je  za goste u 80. minuti Vranješ zatresao stativu,zatim je prilku za 2-2  u 90. minuti imao   Vujaklija,ali je golman domaćih odlično odbranio.Sloboda je nakon toga imala dva odlična pokušaja,ali su mreže mirovala.I kada se očekivao kraj susreta, u četvrtoj minuti sudijskog vremena Nebojša Runjić je postigao autogol za konačni Sloboda – Borac  3:1.Nakon utakmice čuli smo mišljenja oba trenera.Iduće sedmice ,tačnije u srijedu se igraju Kup utakmice,Sloboda ide u goste ekipi Kozare,a Borac će takodje gostovati i to kod ekipe Orašja.