Tuzla City i Velež odigrali 0:0 na Tušnju

0
25

Tuzla City i Velež odigrali su (0:0) u prvom meču  21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U prvom poluvremenu  utakmice bilježimo dvije prilike.U  33. minuti vidjeli smo prvi šut u okvir gola.  Ćosića dobro puca , ali je Fejzić brani njegov udarac. Najbolju priliku  u prvom poluvremenu propušta domaći tim, Arežna je sam pred Bobićem, ali golman Veleža sjajno  brani njegov udarac i na odmor se odlazi sa 0:0. Drugo poluvrijeme otvara Ćosić odličnim udarcem u 51. minuti, a ovog puta njegov šut završava malo pored stative gola domaćeg tima.Do 66. minute nismo vidjeli previše, a onda smo u samo dvije minute dvije dobre prilke za Tuzla City. Ubiparip je  šutirao na prazan gol Veleža,ali je štoper gostiju spasio siguran pogodak.Minut kasnije nova dobra prilika za Tuzlu. Beganović šutira sa 25 metara, Bobić ponovo jako dobro brani.U 83. minuti najveća šansa na utakmici. Dosuđen je penal za domaće nakon što je Bobić neoprezno srušio Nukića. Arežina je preuzeo odgovornost, ali je pogodio prečku.Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata ostalo je  Tušnju 0:0 .U idućem kolu,Tuzla City ide u goste Željezničaru,dok će Velež biti domaćin banjalučkom Borcu.