Fudbal: Borac i Sarajevo upisali pobjede u prvim utakmicama polufinala Kupa BiH

Danas su odigrane prve utakmice polufinala kupa Bosne i Hercegovine. Fudbaleri Sarajeva slavili su na Tušnju protiv Tuzla Sitija, 1:0. Utakmicu su bolje otvorili domaći. U 14. minuti Doffo pronalazi Crnkića koji  pokušava  sa sedam metara, međutim njegov udarac brani  Kovačević. Prvu šansu Sarajevo je imalo u 26. minuti. Matthias Fanimo je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu za Mešanovića, ali Luka Lučić u posljednjem trenutku izbija loptu. Do odlaska na odmor rezultat se nije mijenjao. Sarajevo je u nastavku zaigralo dosta bolje, a samo 10 minuta bilo im je potrebno za pogodak. Nakon centaršuta gostiju odbrana Tuzla Sitija je izbila loptu do Fanima koji sjajnim udarcem pogađa mrežu Muminovića, za radost bordo tima. Domaći su nakon toga položili sve karte u napad. Prijetio je Brkić, a onda je u 70. minuti Argentinac Doffo bio nadomak pogotka. Šutirao je silovito sa distance, a lopta je prešla nekoliko centimetara preko prečke.. Na  drugoj strani prijetili su Jukić i Sušić Do kraja je pokušao i Barišić udarcem sa distance, ali nije pogodio.  Posljednju priliku imao je Džafić, ali njegov udarac glavom odlično brani Kovačević, za konačnih Tuzla City- Sarajevo 0:1. Ovom pobjedom Sarajevo je napravilo veliki korak ka finalu Kupa BiH.

Fudbaleri Borca pobijedili su Klis iz Buturović Polja 4:1. Krenuli su domaći silovito, a do vodstva su stigli već u sedmoj minuti. Nakon odbrane gostujućeg golmana, lopta je došla do Panagiotisa Moraitisa koji je loptu poslao u mrežu iz neposredne blizine. Nastavili su domaći prijetiti ali je udarce Ziljkića, Uzelca i Zakarića odličon branio golman Cero. Šansu za poravnanje gosti su imali u samom finišu prvog poluvremena. Kudra je izašao sam pred Pavlovića, međutim golman domaćih brani njegov pokušaj. 1:0 glasio je rezultat prvog dijela.žU nastavku dvijedobre prilike za Borac. Udarci Moraitisa i Zakarića su glavom otišli pored gola, a prijetili su i  gosti. Klis do izjednjačenja dolazi u 59. minuti susreta. Kudra fenomenalno izvodi slobodan udarac, postiže pogodak i šokira domaći sastav za radost gostiju. Radost je kratko trajala. U 68. minuti Borac ponovo dolazi do vodstva, strijelac pogotoka za 2:1 je rezervista Mehanović. Tu nije bio kraj pogocima. 9 minuta prije kraja nakon kornera fudbaler Klisa Mušanović postiže autogol. U 86. minuti svoj drugi pogodak na meču postiže Mehanović, za konačnih Borac Banja Luka – Klis Buturović Polje 4:1. Borac je ovom pobjedom jednom nogom zakoračio u finale Kupa BiH. Uzvratne utakmice su na rasporedu za 14 dana.