Fudbal: Borac nesretno ispao od Cluja nakon produžetaka (2:1).

Borac je uspio nadoknaditi dva gola zaostatka iz prve utakmice protiv Cluja u prvom pretkolu Lige prvaka. Banjalučani su napravili iznenađenja i nakon 90 minuta imali su prednost od 2:0, ali su Rumuni u produžecima uspjeli doći do pogotka i završeno je 2:1, tako da bh. premijerligaš nastavlja takmičenje u drugom pretkolu UEFA Konferencijske lige.

Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0.U Nastavku su Banjalučani ekspresno nadoknadili zaostatak iz prve utakmice. Vranješ je u 60. minuti sjajno pogodio glavom sa desetak metara za 1:0. Samo četiri minute poslije Cestor je intervenisao ispred Moraitisa i poslao loptu u svoju mrežu za 2:0.

Na početku prvog produžetka odmah velika šansa za goste. Debeljuh je poslao loptu pored gola. Četiri minute poslije Deac je sjajno šutirao, ali Ćetković je još jednom fantastično intervenisao i spasio Borac. Cluj je bio bolji u prvom produžetku, no rezultat se nije mijenjao.

Borac je imao sreće u 112. minuti. Camora je pogodio stativu. Chipciu je u 118. minuti postigao sjaaj pogodak i tako ugasio snove Banjalučana. Bh. premijerligaš je do kraja pokušao doći do novog gola. Imao je nekoliko šansi, međutim rezultat se nije mijenjao.