Fudbal: Džeko u analima Rome

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko u srijedu navečer postigao je 15. prvenstveni pogodak u pobjedi Rome nad Veronom 2:1.

Nakon što je Jordan Veretout u 10. minuti s bijele tačke donio prednost rimskom klubu, Dijamant je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena udvostručio vodstvo domaćeg tima.

Za Dijamanta je ovo bio 105. pogodak u dresu Vučice u svim takmičenjima, a zahvaljujući njemu Džeko je postao najbolji strijelac u historiji kluba sa Olimpica koji nije Italijan.

Kapiten Rome je do sinoć bio izjednačen sa Argentincem Pedrom Manfredinijem, koji je dres Rome nosio u periodu od 1959. do 1965. godine, no sada se nalazi na vrhu liste najboljih klupskih strijelaca koji nisu bili Italijani.

Prvom topniku u historiji našeg nacionalnog tima neophodan je još jedan pogodak kako bi se na četvrtom mjestu vječne liste Rominih najboljih golgetera izjednačio sa Rodolfom Volkom (106), a još šest da preskoči Amadea Amedeija.