Fudbal: Tuzla City u polufinalu Kupa BiH!

Fudbaleri Tuzla Cityja plasirali su se u polufinale Kupa BiH.

U samo pet dana ekipa trenera Husrefa Musemića uspjela na stadionu Tušanj dva puta savladati Željezničar. Nakon subotnje pobjede od 2:0 u okviru Premijer lige, Tuzla City je danas u četvrtfinalu Kupa slavila nakon jedanaesteraca 3:2. Poslije nešto više od 90 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Domaći su dobro otvorili utakmicu, a već u 6. minuti su imali šansu za vodstvo. Barišić je šutirao pod samu prečku ali je golman gostiju Bender odbranio.

Domaći su imali incijativu u prvom dijelu prvog poluvremena da bi u završnici ovog dijela utakmice Željezničar bio nešto bolji. U 41. minuti gosti su imali i dobro priliku kada je Čeliković poslao loptu preko gola.

Golove smo vidjeli u drugom poluvremenu. Igrala se 49. minuta kada je domaći tim došao do 1:0. Mišić je bio asistent a strijelac Brkić.

11 minuta poslije Željezničar je izjednačio. Stevanović je oboren u šesnaestercu, a siguran izvođač penala bio je Bekrić.

Plavi sa Grbavice mogli su u sudijskoj nadoknadi obezbjediti plasman u polufinale. Na sreću domaćih Ramović je pogodio stativu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca za Tuzla City su precizni bili Lučić, Rustemović i Ubiparip, dok su za Željezničar pogađali Ikić i Lendrić.