Fudbal: Uspješni nastupi bh. klubova u prvim utakmicama UEFA Konferencijske lige

Tri bh. fudbalska kluba Sarajevo, Velež i Široki Brijeg sinoć su odigrali prve utakmice prvog pretkola UEFA Konferencijske lige.

Sarajevo je u gostima remiziralo sa moldavskim Milsamijem 0:0.

Velež je na sarajevskoj Grbavici savladao sjevernoirski Coleraine 2:1. Gosti su poveli u 9. minuti preko Dohertyja. Velež je u nastavku došao do preokreta golovima iz jedanaesteraca. Oba puta precizan je bio Brandao.

Široki Brijeg je novu sezonu otvorio domaćom pobjedom 3:1 nad albanskom Vllaznijom. Širokobriježani su u vodstvo došli u 43. minuti kada je sa bijele tačke pogodio Stanić. Stanić je bio strijelac i drugog gola u 53. minuti, ponovno iz jedanaesterca. U 77. minuti Lukić je pogodio za 3:0, da bi u sudijskoj nadoknadi utakmice gosti uspjeli smanjiti na 3:1 preko Mehdija Cobe.

Revanš utakmice Konferencijske lige igraju se za sedam dana.