Futsal: BiH savladala Sjevernu Makedoniju 2:1

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine  je u Areni “Husejin Smajlović” u Zenici savladala Sjevernu Makedoniju rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Izabranici Ive Kreze došli su u prednost u osmoj minuti kada je pogodio Josip Bošković. U nastavku Zmajevi su više prijetili, a igrač Mostara SG postigao je svoj drugi pogodak u 17. minuti za 2:0. Makedonci su propustili šansu da smanje na 2:1 u 19. minuti kada je Dandan pogodio okvir gola sa penala.

BiH je imala još neke šanse do kraja poluvremena, a početkom drugog Sjeverna Makedonija je krenula ofanzivnije i u 23. minuti Dragan Petrović je pogodio za 2:1. U nastavku Zmajevi su imali nekoliko šansi, ali je dobro branio Petrovski.

Sjeverna Makedonija je u finišu utakmice imala nekoliko šansi. Nešto više od minutu prije kraja Micevski je pogodio okvir gola, a nakon toga prijetio je isti igrač, kao i Arsovski, ali je Galić odbranio i tako je naš tim došao do pobjede na startu kvalifikacija.

Futsal reprezentativci BiH okupili su se u Trening centru NSBiH u Zenici 24. januara, a naredna utakmica očekuje ih 3. februara kada će gostovati Srbiji.