Futsal Liga prvaka: Snažan otpor Salines TC favorizovanim Rusima

Futsaleri Salines Tuzla City-ja pružili su snažan otpor ruskoj ekipi Ugra Yugorsk u šesnaestini finala UEFA lige prvaka. Šampion BiH je večeras u dvorani Hotela Hills u Sarajevu poražen od jedne od najboljih evropskih ekipa 5:2 iako je do 28. minute imao vodstvo.

Gosti su bolje otvorili meč i poveli su u 7. minuti golom Davydova. Samo dvije minute poslije Arnautović je izjednačio na 1:1 te se tim rezultatom otišlo na odmor.

Nešto manje od dvije minute drugog poluvremena bilo je dovoljno Salines TC da dođe do vodstva kada je u svom debiju u dresu prvaka BiH pogodio brazilac Bolinha. Ovu prednost, koja ih je vodila u osminu finala, tuzlaci su uspjeli sačuvati do 28. minute a onda je nakon kornera ruski klub uspio preokrenuti. Za 2:2 pogodio je Ponkratov, a samo minut poslije precizan je bio i Afanasyev. U 32. minuti istrčavanje golmana domaćih Milanovića iskoristio je gostujući čuvar mreže Kupatadze koji je praktično sa svog gola pogodio za 4:2. Na skoro isti način Kupatadze je u posljednjim sekundama susreta postavio konačnih 5:2.

Do kraja susreta domaći futsaleri su pokušali doći do boljeg rezultata. Imali su nekoliko odličnih šansi ali u samoj završnici akcija nisu imali ni dovoljno sreće.

I pored poraza ekipa Salines TC zaslužuje čestitke za odličnu igru i snažan otpor prvaku Evrope iz 2016. godine. Tuzlaci se sada okreću domaćem prvenstvu gdje će pokušati dostići bodovni zaostatak za ekipom Mostar SG i odbraniti naslov prvaka BiH.