Futsal: Poznati polufinalisti Kupa BiH

0
35

U okviru četvrtfinala Kupa BiH u futsalu Mostar SG je u Mejdanu savladao domaću Bosnu Kompred sa 3:2.

Iako je nastupila znatno oslabljena zbog povreda nekoliko prvotimaca domaća ekipa koja je u svom sastavu imala čak sedam igrača do 21 godine pružila je snažan otpor favorizovanom protivniku.

Nakon prvog poluvremena rezultat je bio 1:1. Gosti su poveli već u 1. minuti preko Jelića, a izjednačio je četiri minute poslije Hadžialjević.

Mostar SG je u nastavku uspio doći do prednosti od 3:1. U 25. minuti je još jednom pogodio Jelić, a u 36. je strijelac bio Kahvedžić. U posljednjoj minuti Zulić je postavio konačnih 2:3.

Plasman u polufinale nije uspijela izboriti ni Kaskada koja je u Gračanici ubjedljivo poražena od ekipe Seljak iz Livna 8:2. Među četiri najbolje ekipe u najmasovnijem takmičenju prošli su još Zrinjski pobjedom nad Brotnjom također u gostima 4:1 i Hercegovina koja je u svojoj dvorani u Širokom Brijegu bila bolja od ekipe Beli Anđeo 3:2.

Brotnjo-Zrinjski 1:4 (Šimun Markić 28′ – Ivan Sušac 22′, Ivan Perić 39′, Dragan Edi Marić 40′, Adnan Kalajdžić 40′)

Kaskada-Seljak 2:8 (Sead Buljubašić 3′, 33′ – Frano Maleta 3′, 7′, 16′, 29′, Kristijan Pantić 7′, 37′, Domagoj Duvnjak 24′, Nino Bandov 25′)

Bosna Kompred-Mostar SG Staklorad 2:3 (Eldin Hadžialjević 5′, Amir Zulić 40′ – Bilal Jelić 1′, 25′, Nermin Kahvedžić 36′)

Hercegovina-Beli Anđeo 3:2 (Mile Zelenika 7′, Marko Sesar 19′, Mario Mikulić 34′ – Milan Jevtić 25′, Miroslav Miljković 35′)